ייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 0722-575-335
או מלאו פרטיכם ואנו ניצור קשר בהקדם:

תחומי עיסוק:

בקשה להפטר

אחד הרגעים הקשים ביותר של כל אדם פרטי, הוא הרגע בו מתחוור לו שאיננו יכול לעמוד בתשלום החובות שלו ועל כן הוא צריך להכריז על עצמו כפושט רגל. מצב של פשיטת רגל נועד להגן עליו מפני תביעות משפטיות שונות מצד נושיו. זה לא מצב קל, שכן לצד ההגנה המשפטית והסדר החובות שעליו להגיע עימהם, גם אם הוא הסדר נוח שמקל עליו מבחינה כלכלית, הרי שיש לפשיטת רגל מגבלות רבות מבחינת החייב, הוא צריך לעמוד במגבלות שונות אשר מוטלות עליו מבחינה כלכלית, עד שהוא יצא מתוך ההגדרה של פשיטת רגל.

לעיתים דרך פשיטת רגל יכול החייב להגיש בקשה להפטר, זו בקשה שמאפשרת לו להימנע מתשלום חובות שנמצאים מחוץ להסכם של פשיטת רגל. נניח והחייב נכנס למצב של פשיטת רגל, הגיע להסדר עם נושים מסוימים על פטרון החובות, אך נושים מסוימים מבקשים לקבל ממנו את כספם בחזרה למרות שהם לא נכנסו איתו להסדר, אז יכול החייב לטעון שתחת הסדר פשיטת רגל הפטר זה קיים על החוב ולכן הוא לא חייב דבר. במקרה כזה הנושה עלול להישאר בלי כלום, לכן משתלם לו להגיע להסדר.

חשוב לומר, בקשה להפטר איננה פוטרת מכל חוב, שכן יש חובות שהוא לא יכול להימנע מלשלם אותם. למשל, קנסות, חובות שנוצרו במרמה, חובות של מזונות. עם זאת, בית המשפט רשאי לוותר גם על חובות אלו במקרה מסוימים.

מדוע בקשה להפטר יכול להיות פתרון טוב עבור חייבים? ובכן התשובה היא מאוד פשוטה, כך הם יכלים לקבל אפשרות להיפטר מחובות שיכולים להעיק עליהם ברמה כזו או אחרת, חובות שיכולים להפריע להם להתחיל בדרך חדשה. בסופו של דבר, כל הרעיון של פשיטת רגל הפטר או כל הליך אחר דומה, נועד להקל על החייבים לצאת לדרך כלכלית חדשה. יש לציין שגם עבור הנושה זה פתרון, שכן, הוא יכול לבקש את שאר חובו אחרי שהליך פשיטת הרגל נגמר והחייב יצטרך לעמוד מול תנאי החוב שלו.

אם אתם רוצים לדעת עוד על פשיטת רגל הפטר, זה הזמן לפנות אלי עו"ד רוני א.כהן, אני מזמין אתכם ליצור איתי קשר בהקדם. אני מתמחה בפשיטות רגל ובקשות להפטר. משרדי ממוקם בתל אביב, ואני מייצג לקוחות מכל רחבי הארץ. אתם מוזמנים לפנות אלי עוד היום דרך המייל או בטלפון, ואקבע לכם פגישה בהקדם האפשרי. 
 
arrow-down2, arrow-down, download, bottom


רוני א. כהן - משרד עורכי דין

קבעו פגישת ייעוץ בלתי מחייבת
מלאו פרטיכם:


רוני א. כהן - מנחם בגין 144 א, מגדל מידטאון, תל אביב
טלפון 0722-575-335 | דוא"ל: cohen@adv-law.co.il

96 Menachem Begin 144, A
 Midtown Tower, Tel Aviv
Phone 972-722-575-335
 E-mail: cohen@adv-law.co.il

arrow-down2, arrow-down, download, bottom

רוני א. כהן - משרד עורכי דין

קבעו פגישת ייעוץ בלתי מחייבת - מלאו פרטיכם:


רוני א. כהן - מנחם בגין 144 א, מגדל מידטאון, תל אביב
טלפון 0722-575-335 | דוא"ל: cohen@adv-law.co.il

96 Menachem Begin 144 A, Midtown Tower, Tel Aviv
Phone 972-722-575-335 | E-mail: cohen@adv-law.co.il