ייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 0722-575-335
או מלאו פרטיכם ואנו ניצור קשר בהקדם:

תחומי עיסוק:

בקשה להפטר

אחת השאלות בתחום של תשלום חובות ופשיטת רגל היא, האם תהליך הפטר הוא אכן מוסרי, האם תהליך זה הוא אכן מוצדק? על מנת לנסות ולענות על שאלה זו, נבין מה זה אומר בקשה להפטר וכיצד היא יכולה להשפיע על הגורמים השונים בתהליך.

בקשה להפטר היא למעשה בקשה לביטול חובות. כל אדם שהגיש בקשה לפשיטת רגל, יכול עבור תשלום של עד 4.5 שנים להגיש בקשה להפטר, כלומר שיימחקו לו את החובות שיש לו ועליהם הוא נתבע במסגרת פשיטת רגל. במשך תקופה זו עליו להגיש דוחות שמוכיחים שהוא אכן עומד בתשלום החובות שלו עד כה, שיש לו הכנסות ושהוא יכול לעמוד בתשלום של חוב בסכום מסוים על פי משך הזמן שעוד נותר לו. כלומר אם הוא נמצא בתהליך של פשיטת רגל במשך 20 חודשים, אז הוא יכול להגיש בקשה על יתרת הזמן שנותרה לו עד מימוש כל התקופה, בגובה סכום מסוים, פר חודש. הסכום נקבע על פי מה שהוא משלם פר חודש. כך הוא לא יצטרך לשלם את כל הסכום שנגדו נתבע במסגרת בקשה לפשיטת רגל וכן הוא לא יצטרך להתמודד עם התשלום מדי חודש, אלא ישלם אותו באופן חד פעמי.

מדוע זו שאלה מוסרית? שכן יש מי שייפגע מכך, ואלה הגורמים אשר להם הוא חייב כסף. במקרה כזה לא תהיה להם ברירה אלא לוותר על חלק גדול מהכסף אותו הם תובעים ממנו. מצד שני, בהיעדר קבלת הפטר שכזה, הוא עלול שלא להגיע לנקודה בה הוא יוכל להתמודד עם המצב שלו. במילים אחרות ייתכן שהוא לא יוכל להתנהל כלכלית בצורה אחרת, והם לא יזכו לראות את כספם. לכן הרבה פעמים כשמגישים בקשה לפשיטת רגל, יש הסכמה של הצד אשר לו חייבים כסף, לוותר על חלק ממנו בשביל שהוא יוכל לקבל משהו מהחוב, אחרת הוא עלול שלא לקבל שום דבר. כך גם במצב של הפטר, ללא קבלת בקשה להפטר, ייתכן מאוד שבעל החוב לא יוכל לשלם דבר לנושים שלו.

לסיום אם אתם רוצים לדעת עוד על בקשה להפטר, אתם מוזמנים להשאיר פרטים, ומשרדו של עו"ד רוני א. כהן, ישמח לעמוד לרשותכם. אצלנו תוכלו למצוא עורכי דין מובילים בתחום, שמתמחים בהגשת בקשה להפטר, עיכוב הליכים, פשיטת רגל ועוד. אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנחנו ניצור איתכם קשר בהקדם.  
 
arrow-down2, arrow-down, download, bottom


רוני א. כהן - משרד עורכי דין

קבעו פגישת ייעוץ בלתי מחייבת
מלאו פרטיכם:


רוני א. כהן - מנחם בגין 144 א, מגדל מידטאון, תל אביב
טלפון 0722-575-335 | דוא"ל: cohen@adv-law.co.il

96 Menachem Begin 144, A
 Midtown Tower, Tel Aviv
Phone 972-722-575-335
 E-mail: cohen@adv-law.co.il

arrow-down2, arrow-down, download, bottom

רוני א. כהן - משרד עורכי דין

קבעו פגישת ייעוץ בלתי מחייבת - מלאו פרטיכם:


רוני א. כהן - מנחם בגין 144 א, מגדל מידטאון, תל אביב
טלפון 0722-575-335 | דוא"ל: cohen@adv-law.co.il

96 Menachem Begin 144 A, Midtown Tower, Tel Aviv
Phone 972-722-575-335 | E-mail: cohen@adv-law.co.il