ייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 0722-575-335
או מלאו פרטיכם ואנו ניצור קשר בהקדם:

תחומי עיסוק:

בקשות לפשיטת רגל

על פי הערכות הוגשו בישראל בשנה האחרונה למעלה 879 בקשות לפשיטת רגל ולפירוק, כשבמהלך השנה האחרונה נסגרו למעלה מ-5,500 תיקים שהיו במסגרת שעסקו בהליכי פשיטת רגל.

מי שעוקב אחרי מדורי הכלכלה שומע לא פעם על בקשות לפשיטת רגל בקרב חברות גדולות ובינוניות, כשחלק משמעותי מסוים וחשוב בתהליך הוא הסדר נושים, הסדר במהלכו נקבע כיצד יוחזר הכסף לבעלי החוב. ברוב המקרים, מאחר והחייב איננו יכול לחזור את מלוא הסכום, בוודאי שלא כפי שנקבע איתו, הרי שהוא משלם לנושה את סכום מצומצם מזה שהוא חייב בפריסה רחבה יותר.
כשהמטרה היא, שהחייב יוכל להחזיר כמה שיותר כסף לכמה שיותר נושים. זאת בשביל שהוא יוכל לצאת מהמצב בו הוא נמצא וכן בשביל לעזור להבריא את החברה. בסופו של דבר, המטרה היא אומנם להחזיר את הכסף, אך מאחר ואלמלא הסדר נושים יש סיכוי שלא יהיה ניתן כלל להחזיר את הכסף ולהבריא את החברה כך שהיא תוכל בעתיד לתפקד כראוי, הרי שגם הנושים מעדיפים לקבל פחות, בתנאי שזה נעשה בתהליך מוסדר.

לשם כך, כל התהליך מפוקח על ידי אחראי שמתמנה מטעם בית המשפט, וכן מי שמטפל בתהליך הם עורכי הדין שאחראים לכך שהוא יצא לפועל ובצורה נכונה ואחראית.

חשוב לציין,
בדיוק כמו שהגשת בקשות לפשיטת רגל היא תהליך שקיים גם בקרב גורמים פרטיים וגם בקרב חברות מסחריות, הרי שגם הסדר נושים קיים בשני המסלולים. בשניהם המטרה היא דומה, להביא לידי כך שהגורם שחייב כסף יוכל להחזיר כמה שהוא יכול, על מנת שיוכל לחזור ולתפקד בצורה רגילה. יש לומר ברגע שנמצאים בהליכי פשיטת רגל, נהנים אומנם מהגנה משפטית, כזו שמונעת תביעות כספיות אך מצד שני יש לא מעט מגבלות שמונעות בזבוז כספים והשקעות, כך שלא יווצר מצב, שגורם אשר חייב כסף מצד אחד, יוכל לבזבז כסף ולהשקיע בו כראות עיניו מצד שני. נקודה נוספת היא, הסדר נושים בדרך כלל תומך בכך, שקודם יקבלו את כספיהם הגורמים להם חייבים הכי הרבה כסף ורק לאחר מכן הנושים הקטנים.

אם אתם רוצים לדעת עוד על הסדר נושים וכן על הליכי פשיטת רגל, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדו של עו"ד רוני א.כהן. משרדנו מתמחה בייצוג גורמים פרטיים ומסחריים בנושא של הסדרי נושים ופשיטת רגל. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם בהקדם. 
 
arrow-down2, arrow-down, download, bottom


רוני א. כהן - משרד עורכי דין

קבעו פגישת ייעוץ בלתי מחייבת
מלאו פרטיכם:


רוני א. כהן - מנחם בגין 144 א, מגדל מידטאון, תל אביב
טלפון 0722-575-335 | דוא"ל: cohen@adv-law.co.il

96 Menachem Begin 144, A
 Midtown Tower, Tel Aviv
Phone 972-722-575-335
 E-mail: cohen@adv-law.co.il

arrow-down2, arrow-down, download, bottom

רוני א. כהן - משרד עורכי דין

קבעו פגישת ייעוץ בלתי מחייבת - מלאו פרטיכם:


רוני א. כהן - מנחם בגין 144 א, מגדל מידטאון, תל אביב
טלפון 0722-575-335 | דוא"ל: cohen@adv-law.co.il

96 Menachem Begin 144 A, Midtown Tower, Tel Aviv
Phone 972-722-575-335 | E-mail: cohen@adv-law.co.il