ייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 0722-575-335
או מלאו פרטיכם ואנו ניצור קשר בהקדם:

תחומי עיסוק:

הליך פשיטת רגל

הליך פשיטת רגל נועד לאפשר לחייבים לקבל הגנה משפטית מפני נושים על חובותיהם. לא כל אדם שהוא בעל חוב יכול לבקש להיכנס להליכי פשיטת רגל ולא לכל אחד זה משתלם, שכן פשיטת רגל מטילה מגבלות שונות על החייב ולכן לא כל אחד נכנס להליך כזה.

להליכי פשיטת רגל יכולים להיכנס אנשים שהם מעל גיל 18 שחובם עומדם על למעלה מ-16 אלף שקל, שאין לו שום דרך להחזיר את החוב. מדובר על מי שאין לו אפשרות כספית להחזיר את חובותיו. בדרך כלל ייכנס מי שהצ'קים שלו חוזרים וכן הוא מוגבל מבחינה כלכלית.

בשביל להיכנס להליכי פשיטת רגל יש לפנות אל עורך דין שילווה את התהליך, הוא יפתח תיק במשרדי כונס הנכסים, הכונס יחליט אחרי בדיקה, כמה כסף יש לשלם כל חודש זאת על פי היכולת הכלכלית שיש לבעל החוב. לשם כך עליו להגיש מסמכים שמוכיחים את מצבו וכן תיערך בדיקה אילו נכנסים עומדים לרשותו, מה מצב חשבון הבנק שלו ועוד. בנקודה זו יתבצעו גם הליכי הקפאת הליכים, כך שלא יהיה ניתן לבצע שום הליך משפטי אודות החובות שעומדים אל מול הנושים. בהמשך תהיה פנייה להסדר חובות מול הנושים על בסיס תשלום חודשי לפי היכולות של החייב.

כאן המקום להדגיש, הליך פשיטת רגל הוא גם איום שהנושים יכולים להפעיל על החייב, אם הוא לא ישלם להם את חובו, הרי שהם יכולים לאיים שיפנו אל בית המשפט ויבקשו להכריז עליו כפושט רגל. מדובר במצב בו החוב עומד על למעלה מ-70 אלף שקל. במצב כזה, החייב נמצא בבעיה שכן ייתכן מאוד שהתביעה תתקבל ואז חשבון הבנק שלו יוגבל, הוא לא יוכל לעזוב את הארץ וכן הוא לא יוכל לבצע פעולות כלכליות שונות, ולכן עדיף לו להגיע להסדר כלכלי מהיר עם הנושים על מנת לצאת ממצב של הליך פשיטת רגל.

נקודה לסיום, הליכי פשיטת רגל מתרחשים כל עוד החייב צריך לשלם את החוב שלו כפי שנקבע בהסדר, הוא יכול להגיש בקשה לצאת מההליך, אחרי שהוא משלם את כל חובותיו או מגיע להסדר מסוים עם הנושים.

אם אתם רוצים לדעת עוד על הליך פשיטת רגל, זה הזמן לפנות אלי, עו"ד רוני א. כהן, אני מתמחה בהליכי פשיטת רגל, אני אשמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל שעה על פי הצרכים שלכם. 
 
arrow-down2, arrow-down, download, bottom


רוני א. כהן - משרד עורכי דין

קבעו פגישת ייעוץ בלתי מחייבת
מלאו פרטיכם:


רוני א. כהן - מנחם בגין 144 א, מגדל מידטאון, תל אביב
טלפון 0722-575-335 | דוא"ל: cohen@adv-law.co.il

96 Menachem Begin 144, A
 Midtown Tower, Tel Aviv
Phone 972-722-575-335
 E-mail: cohen@adv-law.co.il

arrow-down2, arrow-down, download, bottom

רוני א. כהן - משרד עורכי דין

קבעו פגישת ייעוץ בלתי מחייבת - מלאו פרטיכם:


רוני א. כהן - מנחם בגין 144 א, מגדל מידטאון, תל אביב
טלפון 0722-575-335 | דוא"ל: cohen@adv-law.co.il

96 Menachem Begin 144 A, Midtown Tower, Tel Aviv
Phone 972-722-575-335 | E-mail: cohen@adv-law.co.il