עו"ד חדלות פרעון
עו"ד פשיטות רגל

0722-575-335

רוני א. כהן - מנחם בגין 144 א, מגדל מידטאון, תל אביב | דוא"ל: cohen@adv-law.co.il

96 Menachem Begin 144, A, Midtown Tower, Tel Aviv | E-mail: cohen@adv-law.co.il

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 0722-575-335
או מלאו פרטיכם ואנו ניצור קשר בהקדם:

תחומי עיסוק:

הסדרי נושים

לא פעם אנחנו שומעים בחדשות על מה שנקרא הסדר נושים. בדרך כלל אנחנו קוראים על כך במדורי הכלכלה כשמדובר בחברות גדולות במשק אשר הגיעו למצב של חדלון פירעון, פשיטת רגל, מצבים בהם החברות חייבות כסף רב לנושים מסוגים שונים. אך הסדרי נושים יכולים להתקיים גם במקרים אחרים.

הסדרי נושים הם הסדרים שמגיעים אליהם נציגי החייבים, לא משנה אם מדובר באדם פרטי או בעסק עם כל מי שהם חייבים לו כסף. אלה יכולים להיות מלווים מוסדיים כמו בנקים, חברות ביטוח, גופי מימון ועוד, ואלה יכולים להיות אנשים שעבדו איתם, החל מעובדים ועד ספקים, וכן אלה יכולים להיות לקוחות או אנשים שפשוט הלוו כסף וכעת מבקשים אותו בחזרה.

בדרך כלל הסדרי נושים נערכים במספר מצבים, המצב הקלאסי הוא שמגיע שעת הפירעון וללווה או לעסק אין אפשרות להחזיר את ההלוואה, מצב אחר הוא שאומנם שעת הפירעון עדיין לא הגיעה אך ברור שכאשר היא תגיע, לא יהיה ניתן להחזיר אותה. הסדר נושים בא להתמודד עם המצב מבעוד מועד בשביל לא לחכות לרגע האחרון. מצב אחר הוא שלחברה או לאדם יש אפשרות להחזיר את החובות אך הם מבקשים לפרוס אותם על פני תקופה ארוכה יותר בשביל שלא יצטרכו להתמודד עם כל החובות בבת אחת.

הסדר נושים הוא למעשה הליך משפטי, שמקבל גם את אישורו של בית המשפט ובא להסדיר את החזרת החובות לנושים. בדרך כלל הנושים הגדולים והחזקים ביותר יקבלו את כספם קודם לכן, אך בשביל שההסדר יצליח כל הנושים צריכים להסכים לו. חשוב להבהיר שהחייב לא יכול לכפות הסדר כזה ובוודאי לא את התנאים שלו על הנושים. מדובר בהסכם בו לשני הצדדים יש זכויות וחובות. על מנת שהוא התקיים, רצוי שיהיה זה הסדר נכון, הגיוני ואקטואלי, רק כך הוא יצליח. שני הצדדים צריכים להיות מחויבים לו בשביל שהנושים יקבלו את הכסף שלהם בחזרה והחייב יוכל לצאת לדרך חדשה.

הסדר נושים מגיע בדרך כלל לאישור בית משפט אשר בוחן אם ההסדר הוא הגיוני, מידתי והגון. במידה וכן הוא מאשר אותו תוך זמן קצר.

הסדר נושים יש לבצע עם עורך דין מומחה בתחום, על כן אנחנו ממליצים ליצור קשר עם רוני א.כהן אשר מתמחה בנושא זה כמו בנושאים קרובים לכך. עו"ד כהן ישמח לעמוד לרשותכם בכל עניין ולענות לכם על כל שאלה בתחום זה ובתחומים נוספים.
 
arrow-down2, arrow-down, download, bottom


רוני א. כהן - משרד עורכי דין

קבעו פגישת ייעוץ בלתי מחייבת
מלאו פרטיכם:


רוני א. כהן - מנחם בגין 144 א, מגדל מידטאון, תל אביב
טלפון 0722-575-335 | דוא"ל: cohen@adv-law.co.il

96 Menachem Begin 144, A
 Midtown Tower, Tel Aviv
Phone 972-722-575-335
 E-mail: cohen@adv-law.co.il

arrow-down2, arrow-down, download, bottom

רוני א. כהן - משרד עורכי דין

קבעו פגישת ייעוץ בלתי מחייבת - מלאו פרטיכם:


רוני א. כהן - מנחם בגין 144 א, מגדל מידטאון, תל אביב
טלפון 0722-575-335 | דוא"ל: cohen@adv-law.co.il

96 Menachem Begin 144 A, Midtown Tower, Tel Aviv
Phone 972-722-575-335 | E-mail: cohen@adv-law.co.il