ייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 0722-575-335
או מלאו פרטיכם ואנו ניצור קשר בהקדם:

תחומי עיסוק:

הפטר בפשיטת רגל

אחד התהליכים העצובים והכואבים ביותר שיכול לעבור אדם פרטי מבחינה כלכלית וכן יכולה לעבור חברה מסחרית, הוא הליך פשיטת רגל. זהו הליך אשר בעגה המקצועית נקרא חדלות פירעון. במצב זה לא יכול האדם לשלם את חובותיו ועל כן הוא מבקש להיכנס להליך שמעניק לו הגנה מפני תביעות מצד נושיו.

מדי שנה מוגשות אלפי בקשות לפשיטות רגל, ומצד שני גם לא מעט אנשים מסיימים הליך פשיטת רגל ויכולים להתחיל ולבנות את עצמם מחדש. זו הסיבה שהליך זה קיים ומותר. הרעיון הוא, שאדם אשר מגיע לחדלות פירעון, יוכל להמשיך ולפעול מבחינה כלכלית ברגע שהוא יוצא מהתהליך, ולמעשה ההליך מאפשר לו להגיע לנקודה הזאת. אחרת הוא לא יוכל לעולם להחזיר את חובותיו.

מן הסתם, אף אחד לא רוצה ולא מתכנן להגיע להליך של פשיטת רגל, אך לעיתים השקעות לא נכונות, מצב רפואי, הכנסות נמוכות, נטילת הלוואות בתנאים קשים, מובילות לכדי מצב שצוברים חובות אשר לא ניתן לעמוד בהן, בוודאי לא כשעל חוב מצטברת ריבית מסוימת. במצב כזה, אין ברירה אלא להיכנס להליך פשיטת רגל.

במסגרת הליך זה, מתבצע מה שמכונה הסדר נושים, כשהרעיון הוא, שנקבע כמה כסף יחזיר החייב לנושים שלו, בתהליך מסודר. מן הסתם, הם יצטרכו לוותר לו על חלק גדול מהחוב ולהסכים על פריסה רחבה של החזר החובות. רק כך הם ייהנו מהחזר כספי מסוים. את הכסף הוא יחזיר מהכנסות או ממימוש הנכסים שלו, זאת במידה ויש לו. אפשרות אחרת היא, שגורם שלישי יחזיר עבורו את החוב והוא כבר יתחשבן איתו כיצד להחזיר לו את כספו.

הרעיון של פשיטת רגל הוא חיוני על מנת ליצור כלכלה בריאה. בסופו של דבר, אף אחד (במצב נורמאלי) לא רוצה לפגוע במי שחייב אלא לאפשר לו להחזיר את מה שהוא יכול וכן לאפשר לו לחזור לפעילות כלכלית סדירה, ובכך להעניק לו הזדמנות שנייה להתחיל מחדש. יש להדגיש, שמבחינת מי שנכנס להליך פשיטת רגל, לא מדובר על מצב אידיאלי. בהליך זה מוטלים עליהם מגבלות רבות, זאת על מנת שלא ייווצרו חובות חדשים וכן שלא יתברר שהוא מחזיק בכספים ובמקום להחזיר את החובות שלו, הוא מנצל אותם לצרכים אחרים.

אם אתם רוצים לדעת עוד על פשיטות רגל וכן על הליך הפטר בפשיטת רגל, זה הזמן לפנות אלינו, אל משרדו של עו"ד רוני א.כהן. אנחנו עוסקים בתחום של פשיטות רגל ונשמח לעמוד לרשותכם. 
 
arrow-down2, arrow-down, download, bottom


רוני א. כהן - משרד עורכי דין

קבעו פגישת ייעוץ בלתי מחייבת
מלאו פרטיכם:


רוני א. כהן - מנחם בגין 144 א, מגדל מידטאון, תל אביב
טלפון 0722-575-335 | דוא"ל: cohen@adv-law.co.il

96 Menachem Begin 144, A
 Midtown Tower, Tel Aviv
Phone 972-722-575-335
 E-mail: cohen@adv-law.co.il

arrow-down2, arrow-down, download, bottom

רוני א. כהן - משרד עורכי דין

קבעו פגישת ייעוץ בלתי מחייבת - מלאו פרטיכם:


רוני א. כהן - מנחם בגין 144 א, מגדל מידטאון, תל אביב
טלפון 0722-575-335 | דוא"ל: cohen@adv-law.co.il

96 Menachem Begin 144 A, Midtown Tower, Tel Aviv
Phone 972-722-575-335 | E-mail: cohen@adv-law.co.il