ייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 0722-575-335
או מלאו פרטיכם ואנו ניצור קשר בהקדם:

תחומי עיסוק:

חדלות פירעון

850 עסקים בישראל נסגרים מדי שבוע. במציאות הכלכלית המורכבת הזו, בה בעלי עסקים רבים נאבקים לשרוד בין כל אתגרי עולם העסקים, רבים מגיעים למצב של חדלות פירעון.

מהי חדלות פירעון?

חדלות פירעון היא מצב כלכלי-משפטי בו עסק כלכלי מאבד לחלוטין את יכולתו הכלכלית לפרוע התחייבויות שנצברו בסכומים גבוהים. למעשה, כאשר סכום החובות גובר על שווי סך הנכסים וההכנסות וגורם לגירעון, יוגדר מצב זה כחדלות פירעון. במקרים מסוימים, מצב זה יוחל גם על אדם פרטי.
כיצד מתמודדים עם חדלות פירעון?
 
למרבה המזל, למצב המלחיץ והמורכב הזה ישנו היקף רחב של פתרונות. התהליכים השונים ידרשו ברוב המקרים סיוע משפטי וייפתרו בבית המשפט או בהסדרים מחוצה לו.

כינוס נכסים

בתוך כל התהליך בהגעה להסדרי החזר שונים, ייערך כינוס נכסים. כלומר, החייב יועבר אל פיקוחו של הכונס הארצי שיעריך את שווי נכסיו ובמידת הצורך יממש את נכסיו שעוקלו על ידי רשות האכיפה והגבייה לשם כיסוי החובות מול הנושים.

שינויים חקיקתיים בתחום חדלות הפירעון

ב-2018, הוחלה רפורמה חשובה ביותר בתחום. מתוך התפיסה שבמציאות הנוכחית, חדלות פירעון אינה תמיד ביטוי של התנהלות לקויה הגוררת ענישה, אלא תוצאה של נסיבות מורכבות הדורשת שיקום וסיוע. כעת, יוכלו חייבים רבים לעבור תהליך של 4 שנים של החזר לפי יכולתם ושיקום. בתום 4 השנים, רבים יקבלו הפטר – ויתור מלא על יתרת החוב. כך יוכל החייב לשקם את חייו ולתרום מחדש לכלכלה במקום המצב שהיה עד כה בו אנשים התנהלו לפעמים כמה עשורים מחייהם סביב החזר החוב שממשיך לתפוח עקב הריביות.

להתנהלות מיטיבה במצב חדלות פירעון נדרש סיוע מקצועי

משרד עו"ד רוני א. כהן פועל כבר 17 שנים כמשרד בוטיק איכותי ומקצועי המספק מגוון רחב מאוד של שירותים משפטיים. בחירה במשרדנו לסיוע בהתמודדות עם חדלות פירעון היא בחירה טבעית וזאת מכמה סיבות:
  • משרדנו מספק שירות גם לכונס הנכסים הרשמי ועו"ד רוני כהן משמש כמנהל מיוחד ומפרק חברות מטעם בתי משפט מחוזיים בכל חלקי הארץ. 
  • המשרד מחזיק במערך של עורכי דין מכל ההתמחויות בעולם המשפט והמובילים בתחומם, על מנת לקחת בחשבון את כל המאפיינים בתהליך ותכנון פתרון רחב.
  • אנו שמים לנגד עינינו את היחס האישי וליווי צמוד בתהליך וניהולו ברגישות לאור מורכבות הסיטואציה.
ניסיוננו הרב, ההתנהלות הרב-תחומית וההיכרות המעמיקה עם המערכת, מאפשרת לספק מענה מקצועי ויעיל למצב. נסייע לך להבין האם כדאי להגיע למצב פשיטת רגל או לעכב הליכים ולנסות לעמוד בהחזר. לחילופין, נלווה אותך בכל הליך פשיטת הרגל על מנת לעבור אותו באופן השומר על כבודך ועד לרגע קבלת ההפטר והחזרה לחיי חופש כלכלי.  
 
לקבלת פרטים נוספים ולתיאום פגישת ייעוץ ניתן להתקשר עוד היום. 
 
arrow-down2, arrow-down, download, bottom


רוני א. כהן - משרד עורכי דין

קבעו פגישת ייעוץ בלתי מחייבת
מלאו פרטיכם:


רוני א. כהן - מנחם בגין 144 א, מגדל מידטאון, תל אביב
טלפון 0722-575-335 | דוא"ל: cohen@adv-law.co.il

96 Menachem Begin 144, A
 Midtown Tower, Tel Aviv
Phone 972-722-575-335
 E-mail: cohen@adv-law.co.il

arrow-down2, arrow-down, download, bottom

רוני א. כהן - משרד עורכי דין

קבעו פגישת ייעוץ בלתי מחייבת - מלאו פרטיכם:


רוני א. כהן - מנחם בגין 144 א, מגדל מידטאון, תל אביב
טלפון 0722-575-335 | דוא"ל: cohen@adv-law.co.il

96 Menachem Begin 144 A, Midtown Tower, Tel Aviv
Phone 972-722-575-335 | E-mail: cohen@adv-law.co.il